• MESIAC ÚCTY K STARŠÍM

• Deti z ŠKD pri ZŠ v Spišskom Štvrtku 18.10.2022 v spolupráci s Maticou Slovenskou, pripravili pri príležitosti  „ Mesiaca úcty k starším“  pre členov JDS v Spišskom Štvrtku darčeky a pekný kultúrny program s pohostením.

• Bezpečne do školy na kolobežke

• V septembri si  deti v ŠKD  zopakovali  pravidlá cestnej premávky, ako sa bezpečne dostať do školy, na druhú stranu cesty, atd´... Mladšie  deti si vyskúšali  svoju šikovnosť  jazdou na kolobežke , starší si zopakovali význam  dopravných značiek, z ktorých vytvorili leporelo.

• Vyhodnotenie jesenného zberu papiera 2022

• V dňoch  29. - 30. septembra 2022 naša škola zorganizovala už tradičný jesenný zber papiera.

Poďakovanie patrí všetkým žiakom a ich rodičom, starým rodičom aj učiteľom, ktorí sa do jesenného zberu papiera zapojili. Spolu sme nazbierali 1101,95 kg papiera. Všetci zúčastnení boli odmenení,  v závislosti od množstva  odovzdaného papiera.

Ďakujeme všetkým, ktorý zachránili zopár stromov, pomohli prírode aj svojej škole !!!!

Vyhodnotenie  jesenného zberu papiera 2022

Meno a priezvisko                               Trieda                               Hmotnosť v kg

Umiestnenie

1. Radka a Táňa Oravcová                    4.B,7.T                                      505,25

2. Mirko a Meliska Bajtoš                       2.A,4.B                                      210,00

3.Kristínka Kurtulíková                           2.A                                              85,70

4. Timka Hovančík                                  7.T                                              75,45

5. Kiara a Boris Borský                          4.B,1.S                                        52,70

6. Katka Weichpartová                           6.A                                               48,00

7. Sárka Mlynárová                                4.B,7.T                                         42,00

8. Ela a Bibka Rázgová                         4.B,1.S                                          36,55

9.Simonka Slaninová                             4.B                                                  8,20

10.Oliver Jurek                                      5.R                                                  5,95

11. p. učiteľky                                                                                               32,15

SPOLU:                                                                                                       1101,95

• OKRESNÉ KOLO MALÉHO FUTBALU ŽIAČOK

• Dňa 14.10.2022 sa uskutočnilo Okresné kolo malého futbalu žiačok v Spišskom Podhradí, kde naše družstvo obhajovalo prvenstvo z minulého roku.

,,Je náročné vyhrať titul, ešte ťažšie je ho obhájiť.“

S týmto tvrdením sme vstupovali do turnaja. Zápasy boli náročnejšie ako minulý rok. Po dvoch výhrach v základnej skupine (3:1, 1:0) sme postúpili do finále, kde sme si zmerali sily s víťazom skupiny B. Náš tím bol však kvôli úrazu jednej z hráčok ochudobnený o značnú posilu. Avšak mal dvojnásobnú motiváciu – bojovať o víťazstvo aj za zranenú spolužiačku. Hneď prvý gól sme inkasovali my, avšak žiačky sa nevzdali a dvomi gólmi v posledných minútach otočili skóre vo svoj prospech. V tíme panovala rovnaká radosť z víťazstva ako pred rokom. Dievčatá si za svoj výkon zaslúžia jedno veľké uznanie a poďakovanie. Sme veľmi hrdí, že sa naše družstvo opäť zúčastní krajského kola, kde veríme, že bude rovnako úspešné. Na koniec nám nedá nespomenúť, že žiačky si okrem víťazstva priniesli aj nové kamarátstva - skamarátili sa so žiačkami levočskej školy, ktoré im vo finále silno držali prsty. Verím, že novým priateľstvám sa budú môcť dievčatá tešiť nadlho. :)

• Výzva VYMEŇ SVOJU HUBKU

• V tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili do výzvy Zatoč s odpadom, prostredníctvom ktorej sa darí uskutočňovať zmeny v živote ľudí a zažiť zmenu na sebe. V septembri prebiehala výzva  VYMEŇ SVOJU HUBKU v rámci témy Systém verzus jednotlivec. Postupovali sme takto:

1.Prečítali sme si o lufe valcovitej, tzv. špongiovej tekvici z internetu. Nakreslili sme si ju.

2. Našli sme si kamenný obchod, kde sme ju kúpili.

3. Pripravili sme si so žiakmi chutný koktejl z ovocia a mlieka. Následne sme lufu zapojili do umývania riadu v školskej kuchynke aj v zborovni.

Koordinátori environmentálnej výchovy