• BOTANIKIÁDA

• Dňa 24.mája 2023 sa konal v Košiciach 11. ročník veľmi zaujímavej zážitkovej súťaže "BOTANIKIÁDA", na ktorej sme sa zúčastnili aj my. Reprezentovali nás dvaja veľmi šikovní žiaci z 5. ročníka:

5.H - Daniela Duľová

5.R - Tomáš Greš

Celá súťaž prebiehala v Botanickej záhrade, kde sa zaujímavou hravou a zážitkovou formou deti učia poznávať prírodu a jej biotopy. Súťažiaci vypracujú úlohy, ktoré majú zadané v zápisníku, tie sa následne vyhodnotia a každý z nich odchádza s pocitom, že je víťaz, nakoľko zvládol všetky predpísané zadania.

Po súťaži sme si prezreli záhradu, skleníky, jazierko aj výstavu motýľov, ktorá práve v týchto dňoch prebieha. Odchádzali sme domov plný nových zážitkov a skúseností.

O. Lešková

• OKRESNÉ KOLO V ATLETIKE

• Dňa 24.5.2023 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola v atletike, ktoré sa konalo v Levoči na Základnej škole Gašpara Haina.  Tešia nás víťazstva jednotlivcov:

• Sára Borská získala bronzovú medailu v behu na 800 m
            • Lujza Grešová získala krásne 1. miesto, a tým pádom vybojovala pre našu školu zlatú medailu
            • Dušan Mirga získal vo vrhu guľou striebornú medailu

Všetkým žiakom, nielen víťazom, patrí obrovská pochvala za nádhernú reprezentáciu školy a perfektné výkony. Za zmienku stojí aj pochvala pre Timeu Javorskú, ktorá na súťaži našla určitý obnos peňazí a vďaka nej peniaze našli svojho majiteľa.

• Školská jedáleň pri ZŠ Spišský Štvrtok

• Oznamujem rodičom, že od 1. 5. 2023 sú obedy v školskej jedálni dotované štátom.

Stravníci zaplatili len réžiu  - 1 obed / 0,40 € a zálohovú platbu 10,00 €.

Chcem upozorniť rodičov, že v prípade, keď neodhlásite dieťa zo stravy a prídete si po obed  do obedára, platíte plnú sumu obeda     1. St.  -  1,90 €

2. St.  -  2,10 €

Nárok na  dotáciu má len žiak, ktorý sa zúčastní výchovno-vzdelávacieho procesu v ZŠ alebo MŠ.

Kožíková Jana – vedúca ŠJ

• NÁVŠTEVA HASIČSKEJ ZBROJNICE

• Dňa 04. mája si hasiči na celom Slovensku pravidelne každý rok pripomínajú sviatok sv. Floriána – patróna hasičov.

Pri tejto príležitosti si žiaci 1. stupňa pozreli ukážky hasičskej techniky a dozvedeli sa viac o  náročnom, ale krásnom povolaní.