• Lyžiarsky výcvik v školskom roku 2023/24

• Aj v tomto školskom roku sme zorganizovali lyžiarsky výcvik pre žiakov 7. a 8. ročníka. Počet detí 43 a štyria vyučujúci. Snehové podmienky v lyžiarskom stredisku Vernár – Studničky boli uspokojivé, vplyvom dažďa dva dni pred konaním lyžiarskeho výcviku. Výcvik prebiehal pod drobnohľadom vyučujúcich. Vytvorili sme viacero skupín podľa výkonnosti detí. Lyžovačka prebiehala v čase od 9:00 do 11:00 a od 11:30 do 13:00 hod. Výbornú stravu 2x denne sme mali zabezpečenú v reštaurácii Hotela Studničky. V utorok sme zorganizovali  lyžiarske preteky a víťazi boli odmenení medailami. Kurz dopadol výborne, nakoľko sa všetci naučili lyžovať a nikto sa nezranil. Ďakujem všetkým, ktorí sa pričinili o zorganizovanie kurzu, štátu za štátnu dotáciu, lyžiarskemu stredisku Vernár - Studničky, Hotelu Studničky, vedeniu našej školy, vyučujúcim – inštruktorom /p. zast. Ing. O. Leškovej, p. uč. Mgr. V. Žilkovi a p. uč. Mgr. A. Filipovi/, ale hlavne deťom za ich snahu a odhodlanie.

Tešíme sa opäť o rok. ☺

Mgr. L. Hrušovská, vedúca LV

• Oslobodenie obce Spišský Štvrtok

•    Dňa 29. januára 2024 sme si formou besedy pripomenuli 79. výročie oslobodenia obce spod nadvlády fašizmu.

Písal sa 27. január 1945, kedy v ranných hodinách za veľmi silného sneženia vstúpili do našej obce najprv sovietski a neskôr i československí osloboditelia... O tom, aká bola atmosféra, ako reagovali ľudia na príchod armády, ktorí obyvatelia sa priamo zapojili do oslobodenia Spišského Štvrtka, nám porozprávali  naši  hostia: pán Blažej Lesňák , pán Štefan Bajtoš a  pán Jozef Šarišský.

Srdečne ďakujeme za ich vzácny čas a priblíženie našej histórie!

• Fašiangy v škole s DFS NEZÁBUDKA

• Fašiangy predchádzajú veľkonočnému  pôstnemu obdobiu, začínajú sa na Troch kráľov  t. j. 6.januára a končia sa Popolcovou stredou ,tohto roku t. j. 14.februára 2024. Fašiangy je obdobie hodovania, veselosti, zábavy,  spevu a tanca. Aj na našej škole to nebolo inak. Karnevalový sprievod ,kde na čele boli fašiangové masky, ktoré znázorňovali zvieratá, muzikantov a ľudí z minulosti viedol deti do telocvične, kde sa spolu  so žiakmi 1.-5 roč. zabávali.

Symbolom konca fašiangov je Pochovávanie basy, pri ktorom sa paroduje pohreb. O túto zábavu ,ktorá sa považuje za jednu z najživších hier ľudového umenia sa postarali členovia DFS NEZÁBUDKA.

• Karneval v ŠKD

• Na karnevale je vždy dobrá zábava, preto aj ten náš pokračoval popoludní v ŠKD. Karnevalovým maskám nechýbala kreativita a originalita. Celá chodba sa premenila na rozprávkové a mytologické bytosti. Na masky sa bolo radosť pozerať! Tancu a súťažiam nebolo konca – kraja. Každá maska bola ocenená.

• KARNEVAL

• Dňa 2.2.2024 v piatok sa na našej škole uskutočnil Karneval pre žiakov 1. – 5 ročníka. Už od rána sa po chodbách našej školy premávali rôzne postavičky. Stretli sme zvieratká, rozprávkové postavičky, ale aj rôzne povolania. Tvorivosť našich žiakov nás milo prekvapila. K žiakom sa pridali aj pani učiteľky a spolu si vytvorili užasnú atmosféru plnú smiechu a zábavy. Spoločným fašiangovým sprievodom sa presunuli do telocvične, kde sa masky predviedli a zatancovali si. Ďakujeme našim kuchárkam za skvelé šišky, ktoré nemohli chýbať.

Skvele sme sa zabavili a uz teraz sa tešíme na budúci rok.