• Súkromná základná umelecká škola Rosnička Art

• ​​​​​​​Naši učitelia prichádzajú priamo za žiakmi do ich škôl, v ktorých prebieha vyučovanie. Filozofiou SZUŠ je vychádzať v ústrety rodičom aj učiteľom v rámci mimoškolskej činnosti žiakov.

Vyučovací proces prebieha v súlade s učebnými osnovami schválenými MŠVVaŠ SR. Naša SZUŠ zapracovala do ŠKVP navyše predmet Dejiny. Absolventi vďaka tomu získajú nielen teoretické a praktické vedmosti a zručnosti zo študovaného odboru, ale aj historický prehľad o jeho genéze.

Žiaci pravidelne vystupujú na verejnosti a zúčastňujú sa domácich a medzinárodných súťaží, kde získavajú početné ocenenia. Poslaním našej školy nie je iba vychovávať budúcich umelcov, ale hlavne podporovať harmonický rozvoj osobnosti dieťaťa a zvyšovať jeho tvorivý potenciál.

SZUŠ ponúka v ZŠ Spišský Štvrtok študijné odbory: hudobný, výtvarný

Hudobný odbor

Úspešní uchádzači v hudobnom odbore sú zaradení do prípravného štúdia. Po úspešnom absolvovaní prípravky pokračujú žiaci do základného štúdia, v ktorom si vyberajú študijné zameranie. Naša SZUŠ ponúka na výber klavír, gitaru a spev.

Učitelia:

Mgr. Ladislav Pompa - hudobná náuka, klavír

t.č.  0904 322 229

Mgr. Martin Skuban - hudobná náuka, gitara

t.č.  0944 983 159

Mgr. Oksana Kozun-Turcer - spev

t.č. 0951 125 055

Výtvarný odbor

Vyučovanie vo výtvarnom odbore je orientované na materiálovo-technické experimentovanie cez plošné vytváranie, kreslenie, maľovanie, grafickú tvorbu až k priestorovému vytváraniu, modelovaniu, sochárstvu, keramike.

Učitelia:

Mgr. Natália Dolná

t.č. 0918 839 686

Talentové skúšky

Podmienkou prijatia na štúdium je úspešné absolvovanie talentovej skúšky. Talentové skúšky spravidla prebiehajú od 15. apríla do 15. septembra. Kritéria prijímania pre jednotlivé odbory sú zverejnené na webovej stránky SZUŠ, v sekcii prihláška. V individuálnych prípadoch, napr.presťahovanie, je možné vykonať talentové skúšky aj v priebehu šk.roka, vždy k polroku.