• Európsky deň ( týždeň) jazykov

• CLIL (Content and Language Integrated Learning) predstavuje vzdelávaciu metódu vyučovania nejazykových predmetov prostredníctvom cudzieho jazyka. Je to inovatívny prístup, ktorý mení spôsoby, akými sa študenti oboznamujú s učivom, a ktorý urýchľuje získavanie základných komunikačných schopností v cudzom jazyku. Od 6.5. do 10.5. 2024 sme si túto metódu opäť vyskúšali aj u nás na hodinách SJL, OBN, GEO, PDA, NBV, MAT. Spojili sme príjemné s užitočným. Ďakujeme všetkým zúčastneným.

• Exkurzia: Solivar pri Prešove a opálové bane

Dňa 26.4. 2024 sme sa my žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili zaujímavej exkurzie.

Pri návšteve Solivaru pri Prešove sme neopomenuli precízne  sledovať proces výroby soli od jej ťažby až po jej uskladnenie. Prechádzali sme množstvom miestností spoznávali sme proces ťažby a tiež sme nahliadli do histórie Solivaru. Mali sme možnosť navštíviť aj opálovú baňu. Tam sme sa zoznámili s podmienkami, v akých baníci pracovali a čo všetko ich práca zahŕňala. Príbehmi a príhodami našu návštevu obohatil náš sprievodca, vďaka ktorému sme lepšie pochopili náročnú realitu baníckej práce. Tiež sme si vyskúšali aké to je byť v bani bez svetla a prešli sme 50 metrov v úplnej tme, čo nám prinieslo nezabudnuteľný zážitok. Celkovo to bola veľmi náučná a pútavá exkurzia, ktorá nám otvorila  oči pre hodnotu a náročnosť tradičných remesiel.

Iveta Mirgová žiačka 9.A triedy

• SLÁVIK SLOVENSKA

• Dňa 24.4.2024 sa žiaci našej školy zúčastnili školského kola súťaže Slávik Slovenska.

41 súťažiacich nás presvedčilo o tom, že ľudová pieseň má nezastupiteľné miesto v našom živote.

Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým ďakujeme za príjemne strávené popoludnie.

1. KATEGÓRIA:

1. Samuel Bajtoš