• Október – mesiac úcty k starším

• Úcta k človeku je veľmi dôležitá a nielen v tomto mesiaci. Je prejavom slušnosti človeka a mala by byť súčasťou každého z nás. Preto sme svoj čas v ŠKD venovali vyrábaniu malých darčekov na pamiatku pre svojich starých rodičov.

• ZBER STARÝCH MOBILOV

• Zapoj sa do súťaže a starý nepotrebný mobil dones do školy ( odovzdaj ho p.uč. Borskej, p. uč. Palenčárovej alebo p. uč. Pokrivčákovej).

• DEŇ MLIEKA

•                           MLIEČKO VŠETCI RADI MÁME,

KAŽDÝ DEŇ SI HRNČEK DÁME.

AK CHCEŠ AJ TY ZDRAVÝ BYŤ,

MUSÍŠ VEĽA MLIEČKA PIŤ.

MLIEČKO BIELE, MLIEČKO ZDRAVÉ,

RÁNO – VEČER PIJEM STÁLE.

MASLO, SYRY, JOGURT TIEŽ,

ZDRAVÉ SÚ TO – ISTE VIEŠ.

Ani v tomto školskom roku sme nezabudli na Deň mlieka. Vyskúšali sme pripraviť mliečne výrobky na rôzne spôsoby. Ochutnali sme nové chute v rodinnej nátierke, vyskúšali sme si pripraviť domáci Pribináčik a smotanové poháriky s ovocím. Ochutili sme neobľúbené biele jogurty, ktoré zožali veľký úspech. Naopak, ochutený tvaroh deti nelákal. Deti počas celého týždňa pracovali s knihou Mliečna chuť, kde sa dozvedeli veľa zaujímavostí, naučili sa  básničku o mliečku, vyrobili  plagát a  papierové kravičky, skladali papierové skladačky.

• BEZPEČNE NA CESTE

• Počas mesiaca september sa venujeme pravidlám bezpečnosti nielen bezpečnosti v triede, na ihrisku, ale aj po ceste do školy, aj zo školy. Veľa sme sa rozprávali, poučili sa na vlastných aj cudzích skúsenostiach. Zhotovili sme dopravné značky, dopravné prostriedky  s dôrazom na potrebnú športovú výbavu , dôležitosť reflexných prvkov, vyskúšali si jazdu zručnosti na kolobežke, naučili sa pesničku  -  Na ceste , zhotovili plagát o dopravnej výchove , ktorý máme stále na očiach.

• Európsky deň jazykov 2024

• Ani tento rok sme neobišli Európsky deň jazykov (ďalej EDJ).

23. ročník osláv sme si na škole „z dňa“ jazykov predĺžili rovno na celý „týždeň“.

Od pondelka (23.9.) do piatka (27.9.) prebiehalo vyučovanie predmetov v cudzích jazykoch metódou CLIL (Content and Language Integrated Learning). Každá z tried na 1. aj 2. stupni mala možnosť zažiť hodinu s učiteľom angličtiny, nemčiny, ruštiny alebo s nadšencom taliančiny.  A tak biológia, fyzika, matematika, výtvarná výchova, občianska náuka, geografia či náboženstvo boli tak trochu výzvou. Ale bolo iba na nás, či necháme, aby nás cudzí jazyk rozdelil alebo spojil.

Samotný deň oficiálnych osláv EDJ 26. september, bol v triedach spestrený prítomnosťou slov z cudzieho jazyka, ktoré vyučujúci bežne nepoužívajú, a úlohou žiakov bolo prísť na to, čo dané slovo znamená. Nešlo sa do žiadnych zložitých výrazov, boli to jednoduché slová ako „adios, ça va, tak, da, ok, nein, yes...“. V mnohých triedach sa decká tiež dali na používanie tohto slova. A rozširovali sa obzory...

Žiacke kolektívy boli vyzvané dať hlavy dokopy a vypracovať krátky jazykový kvíz o našej rodnej slovenčine. Počínali si skvele. Nechýbali úsmevné momenty, ale najdôležitejšia bola aj tak spolupráca. Každý z tímov bol patrične ocenený.

kl. 14 - riaditeľka
          kl. 13 - zástupkyňa RŠ