• KONCOROČNÝ VÝLET 2. STUPŇA DO STAREJ ĽUBOVNE

• V poslednú stredu školského roka sa "druhostupniari" vydali na celodenný výlet  do Starej Ľubovne. Na hradnom kopci nenechali nič bez povšimnutia.

Začali komentovanou prehliadkou hradu. Osmelili sa a zdolali strmé schody na gotickú vežu, prešli sa podzemnými priestormi, tzv. kazematmi, a zašli pozrieť aj do hradnej mučiarne. Na nádvorí hradu sme vďaka vystúpeniu sokoliarov a ich dravcov prišli k novému zážitku - bezprostredná blízkosť dravca počas letu, na chvíľu boli priamo nad našimi hlavami a dotýkali sa nám vlasov.

Ďalšou zastávkou bola Vojenská expozícia Michala Strenka. Zbrane, prilby, vojenská pozemná a vzdušná technika...Nič z toho sa však nevyrovnalo nepojazdnej sanitke, ktorú chlapci hneď obsadili a mohli ju aspoň na chvíľu v predstavách riadiť :)

Poslednou zastávkou na hradnom kopci bol Ľubovniansky skanzen, kde žiakom učarovala miestna dobová škola. Darmo, nezaprú sa, ostali žiakmi aj na výlete :)

• Spieva celá Školská. But in English. Deutsch. по русски

• Záverečné hodiny cudzieho jazyka sa niesli v duchu hudby, rytmu a dobrej nálady. Doslova spievala celá škola. Celá Školská.

Každá z tried sa venovala interpretácii piesne, s ktorej textom pracovali v predstihu počas roka. Poznali ho teda dôverne (od výslovnosti až po význam). Ostávalo jediné - dať mu jedinečný šat prostredníctvom ich prevedenia. A bolo to radosti, veselosti :) Nech je také celé leto!

• ROZLÚČKA DEVIATAKOV

• Naši deviataci sa s nami rozlúčili so svojim programom dňa 27.6.2023.

Dokázali nám, že keď chcú, vedia sa prezentovať  v tancoch , scénkach a dokonca nám i zaspievali pieseň na rozlúčku. Prajeme im zo srdca šťastné a úspešné pokračovanie štúdia na stredných školách a budeme na nich spomínať.

Zbohom deviataci!