• JESENNÉ PRÁZDNINY

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Oznamujeme Vám, že v dňoch 30.10.2023 (pondelok) a 31.10.2023 (utorok) majú žiaci školy JESENNÉ PRÁZDNINY.

Zároveň Vám oznamujeme, že v uvedené dni nebude v prevádzke ŠKD a Školská jedáleň pri ZŠ Školská 255/6  v Spišskom Štvrtku

1.11.2023 (streda) je Sviatok všetkých svätých - deň pracovného pokoja. Vyučovanie po jesenných prázdninách sa opäť začne 02.11.2023 (štvrtok)

• ZBER PAPIERA

• V rámci environmentálnej výchovy sa na našej škole v mesiaci september uskutočnil jesenný zber papiera. Žiaci priniesli spolu až 1216 kg. Tí najlepší boli patrične odmenení.

Ďakujeme žiakom, ale aj rodičom a starým rodičom za ich snahu chrániť našu prírodu.

• ZAPOJTE SA DO HLASOVANIA A ROZHODNITE!!!

• Krásny deň všetkým,

máme pre Vás jedno skvelé prekvapenie!
            Do školy prichádza nová školská kolekcia a ste to práve Vy, kto rozhodne o jej podobe! Hlasujte do 24.10. o tom, ktorý z trojice motívov sa Vám páči najviac. Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nielen mikiny ale aj tričká, čapice, batohy a ďalšie kúsky v rôznych farbách :-)

Hlasovať môžete tu: https://schoolsunited.cz/hlasovani/c8a28a87

• TERCHOVÁ

• Folklórny krúžok s Detskou folklórnou skupinou Nezábudka  v sobotu 07.10.2023 navštívil rodisko nášho legendárneho zbojníka Juraja Jánošíka. Okrem aktívneho výletu sme si čaro  prírody vychutnali prostredníctvom vyhliadkovej jazdy Terchovským vláčikom , kde sme sa dozvedeli veľa zaujímavostí od zábavného sprievodcu. Navštívili sme múzeum Juraja Jánošíka, kde sme videli expozície venované životu ľudového hrdinu, jeho zbojníčenia a popravy, kostol sv. Cyrila a Metoda, v ktorom sa nachádza unikátny  vyrezávaný drevený Betlehem, ktorý má tri časti:  1. časť  -    zobrazuje tradičnú historickú Terchovú z typickými remeslami, 2. časť -  je miesto narodenia Ježiša, skromné jasličky, 3. časť – zobrazuje prepychové mesto Jeruzalem. Terchovský výlet spríjemnila mamka našej žiačky, ktorá nám napiekla nutelové, lekvárové a makové rožky, za ktoré  -  Ďakujeme!

• Beseda s pánom spisovateľom Romanom Bratom

• Na 10.október naši žiaci 6.H triedy určite tak skoro nezabudnú. Vďaka iniciatíve mestskej knižnice v Levoči sa mali možnosť osobne stretnúť so súčasným spisovateľom p. Romanom Bratom. V príjemnej atmosfére medzi knihami im bol odkrytý proces tvorby, autorove inšpirácie i jeho talent "rýchlej ruky". Pán Brat sa zároveň vo svojom rozprávaní podelil o osudy hrdinov svojich kníh, vzťah k športu, milovanej a talentovanej manželke (inak skvelej prekladateľke a redaktorke) a nám doprial nahliadnuť do pripravovanej knihy Môj kamarát Čety (Chatty?), ktorej vydanie sa chystá na jeseň budúceho roka. Máme sa na čo tešiť!

Tento skvelý pán plný optimizmu a nádeje, že každá situácia má riešenie a dobro raz dobehne každé zlo, trpezlivo odpovedal na všetky naše otázky.

Ale to najdôležitejšie je, že decká navnadil k čítaniu. Nech im to vydrží čo najdlhšie!

• SVETOVÝ DEŇ MLIEKA

• Aj na našej škole si žiaci v oddeleniach ŠKD pripomenuli SVETOVÝ DEŇ MLIEKA, ktorý sa konal 28.09.2023. Začalo to prezentáciou o Ceste mlieka, kde sa žiaci dozvedeli, čo všetko sa musí uskutočniť, aby sme dostali na náš stôl pohár mlieka.  V rámci projektu  - ŠKOLSKÝ MLIEČNY REŽIM -  nám školská jedáleň poskytla mliečne výrobky, za ktoré veľmi pekne ĎAKUJEME !!!  Ochutnali sme plátkový syr, dochutili sme biely jogurt banánom, medom a kakaom, odtučnený tvaroh nám chutil s vanilkovým cukrom a hrozienkami. Dozvedeli  sme sa veľa  zaujímavostí o kravičkách. Vyrábali sme kravičky, prichystali si poháriky na ochutnávku mliečnych výrobkov, žiaci v 3. oddelení zhotovili model kravičky, ktorá  s ostatnými zdobí chodbu našej školy.