• Slávnostné ukončenie šk. roka 2021/ 2022

• Milí žiaci, vážení rodičia,

slávnostné ukončenie školského roka 2021/2022 sa uskutoční 30. júna 2022.

• o 8.00 hod. sv. omša v miestnom kostole
            • o 9.00 hod. slávnostné ukončenie škol. roka 2021/2022 v telocvični školy
            • o 9.30 hod. – vyhodnotenie výchovno-vzdelávacích výsledkov za šk. rok 2021/2022, odovzdávanie vysvedčení v triedach

Prevádzka ŠKD pre tento slávnostný deň je do 12:00 hod.

• MAĽOVANÁ CYKLOMAPA DOLNÉHO SPIŠA

• Naša škola sa zapojila do zaujímavého projektu, ktorého cieľom je vytvoriť maľovanú cyklomapu.

Maľovaná cyklomapa bude určená predovšetkým pre plánovanie cyklovýletov s deťmi. V prednej mapovej časti budú vyznačené turistické cyklotrasy regiónu dolného Spiša vrátane zaujímavostí, ktoré stoja za návštevu. Z druhej strany sa potom môžete tešiť na rozprávanie o dolnom  Spiši, ktoré jednoduchým a hravým spôsobom predstaví deťom toto územie a naláka ich k spoznávaniu. Popri tom tu nájdete aj pútavé články o obciach, mestách i školách, ktoré sa do projektu zapojili. Táto cyklomapa je v štádiu prípravy a my sa na nej zúčastňujeme. Tešíme sa na finálnu deťmi maľovanú cyklomapu DOLNÉHO SPIŠA. Učitelia VYV a ZUŠ na hodinách prispeli maľbou našej školy a poviem Vám, bolo z čoho vyberať. Maľby boli nádherné, každá jedna má svoje čaro. Veď zhodnoťte!

• RIADITEĽSKÉ VOĽNO PRE ŽIAKOV 5.-9. ROČNÍKA ZŠ

• Podľa § 150 ods. 5) zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov,, udeľujem dňa 15.6.2022 (streda) riaditeľské voľno pre žiakov 5.-9. ročníka z organizačných dôvodov.

Vyučovanie v 1.-4. ročníkoch, výdaj stravy
             a činnosť v ŠKD riadne prebehne.

Mgr. Romana Bajtošová

• Májenie – Zvyky a tradície

• Už v stredovekej Európe začali ľudia dávať vyzdobené stromčeky ako prejav úcty a žičlivosti nielen pred kostoly, radnice a posvätné miesta, ale aj pred svadobný dom. Stavanie májov sa stalo súčasťou ľúbostnej mágie a rozšírilo sa po celom Slovensku vo viacerých podobách.

V prvom prípade  postavil mládenec máj tomu dievčaťu, o ktoré sa uchádzal.

V druhom   boli  máje spoločným darom mládencov všetkým dospelým dievčatám obce.

Tretí variant bol ten, že máj dostalo síce každé dievča, no ak malo svojho mládenca, bol jej máj iný ako tie, ktoré boli kolektívnou pozornosťou mužskej mládeže.

Stavanie májov bolo rozšírené na celom Slovensku.

Aj na našej škole chlapci siedmeho ročníka postavili všetkým dievčatám našej školy  - máj.  Folklóristky zo súboru Nezábudka im ako prejav vďaky zatancovali a pohostili chutnými koláčmi.

• Deň detí v ŠKD

• DETI SÚ

čisté, aj keď sú od blata;

zlaté, aj keď nie sú zo zlata;

dobré, aj keď je s nimi fuška;

úprimné, aj keď klamú;

zábavné, aj keď rozzúria mamu;

krehké, aj s jazvou na brade;

najvzácnejšie, aj keď sú všade.

Prvého júna si každoročne pripomíname deň týchto čistých, zlatých, dobrých, úprimných, zábavných, krehkých a najvzácnejších bytostí na svete – našich detí.

Samozrejme  sme sa na tento dôležitý deň prichystali aj my v našom školskom klube, kde sme pre deti pripravili zábavné popoludnie plné zaujímavých aktivít. Každý nakreslil svoj portrét, snažili sme sa vytvoriť čo najväčšiu bublinu, zahrali sme sa s farebnými kolieskami.

• Jazyková škola - POZOR!

• Milí rodičia a žiaci,

Do  20.júna 2022 je posledná možnosť v prípade záujmu odovzdať vyplnenú prihlášku  triednemu učiteľovi!                                                                                                                                         ĎAKUJEME!

• Naše športové úspechy

• Krajské kolo v bedmintone  - Poprad – Matejovce

Žiaci našej školy sa zúčastnili na krajskom kole v bedmintone, ktoré sa konalo dňa 31.5.2022  v športcentre Zámoček v Poprade – Matejovce. Naši chlapci Andrej Bajtoš a Peter Lesňák, obsadili v ťažkej konkurencii 5.miesto. Za vynikajúcu reprezentáciu našej školy srdečne blahoželáme. Želáme im do budúcnosti veľa ďalších úspechov.

Úspech  v bedmintone - Spišské Podhradie

Žiaci a žiačky našej školy sa zúčastnili na okresnom kole v bedmintone, ktoré sa konalo dňa 31.5.2022. Našu školu úspešne reprezentovali žiačky Karolína Kandrová 9.L, Kamila Lesňáková 9.L a Gréta Bajtošová 7.A. Naše dievčatá v konečnom poradí obsadili nádherné 2.miesto.

Družstvo chlapcov v zložení Andrej Bajtoš, Peter Lesňák a Richard Koky z 9.L triedy hrali vynikajúci bedminton a obsadili fantastické 1. miesto v okresnom kole.