• Tlačivá na stiahnutie

• ODPUSTENIE PRÍSPEVKU V ŠKOLSKOM KLUBE DETÍ
          Školský zákon ustanovuje zákonné podmienky, za ktorých sa príspevok za dieťa/žiaka neuhrádza. Preukázateľný spôsob pre splnenie podmienky podľa školského zákona je predloženie písomnej žiadosti a doklatu o tom, že zákonný zástupca žiaka je členom domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi podľa zákona č, 599/2003 Z. z. o pomoci v hmotnej núdzi a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Písomná žiadosť sa predkladá riaditeľke školy a školského zariadenia.

PRIJATIE DIEŤAŤA DO ŠKD
          Ak Vaše dieťa ešte nenavštevovalo Školský klub detí pri našej škole, je potrebné vyplniť žiadosť o prijatie a doručiť ju vedeniu školy. Na základe žiadosti vydá riaditeľka školy Rozhodnutie o prijatí diťaťa do ŠKD (v septembri sa vydáva jedno rozhodnutie, ktorého prílohou je zoznam prijatých detí).
          V súčasnosti je výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou školského klubu detí v zmysle zákona NR SR č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní stanovená platným VZN Obce Spišský Štvrtok na 10,- € mesačne.Tento príspevok je potrebné uhradiť vždy do 5. dňa príslušného kalendárneho mesiaca.

Vzor žiadosti: Žiadosť do ŠKD

Vzor žiadosti: Písomné oznámenie - neprítomnosť dieťaťa v ŠKD

OSLOBODENIE Z VYUČOVANIA VYUČOVACIEHO PREDMETU
          Ak má Vaše dieťa zdravotné problémy a lekár mu odporúča oslobodenie (čiastočné alebo úplné) od telesnej výchovy, potrebujete napísať žiadosť o oslobodenie z vyučovania, adresovanú na riaditeľstvo školy, a návrh lekára na oslobodenie od telesnej výchovy, kde je uvedené konkrétne obdobie oslobodenia. Na základe uvedeného Vám riaditeľka školy vydá Rozhodnutie o oslobodení z vyučovania.

Vzor žiadosti: Žiadosť o oslobodenie od vyučovanie povinnej telesnej výchovy

POVOLENIE ABSOLVOVAŤ ČASŤ ŠTÚDIA V ZAHRANIČÍ
          Chystáte sa na určité obdobie do zahraničia ? Nezabudnite školu požiadať pre vaše dieťa o povolenie absolvovať časť štúdia v zahraničí. Okrem základných údajov je potrebné uviesť Vašu adresu v zahraničí, názov a adresu školy, ktorú bude dieťa navštevovať ( tento údaj treba oznámiť najneskôr do 30 dní od odchodu do zahraničia) a obdobie, ako dlho plánujete byť v zahraničí. Na základe žiadosti Vám bude vydané rozhodnutie, kde budú uvedené aj termíny preskúšania Vášho dieťaťa.

Vzor žiadosti: Štúdium v zahraničí-smernica a žiadosť