O škole Fotoalbum Kontakt Hlavná stránka Projekty Facebook COVID PROGRAM Alf
Navigácia
 • Marec – mesiac knihy v ŠKD

  Mesiac marec si už tradične spájame nielen s príchodom jari, ale i s knihou. A ako sme si pripomenuli mesiac knihy my v našom ŠKD?

  Naši prváci z 1. oddelenia sa zahrali na ilustrátorov a vyrábali vlastné leporelá. Vydarené práce boli vystavené na nástenke, kde ich mohli všetci obdivovať.  Po prvýkrát navštívili knižnicu, kde sa dozvedeli veľa zaujímavých vecí.

  Deti v 2. oddelení mali možnosť počas celého mesiaca prezentovať svoje obľúbené knihy. S veľkým nadšením o nich rozprávali a čítali z nich svojim spolužiakom. Okrem toho vyrábali záložky a zúčastňovali sa na rôznych knižných aktivitách vrátane Rozprávkového kvízu. 

  Nezvyčajné hádankové knihy vyrábali deti z 3. oddelenia. Užili si pri tom veľa zábavy. Každá hádanka dostala svoju odpoveď – ilustráciu.

 • Deň narcisov  28.4.2022

   

           Ďakujeme všetkým žiakom, rodičom a pracovníkom školy, ktorí sa vo štvrtok 28.4. 2022 zapojili do finančnej zbierky Deň narcisov. Vďaka vašim príspevkom sme na účet Ligy proti rakovine zaslali 434 €.

  Za vaše finančné dary, dobrú vôľu a ochotu pomôcť úprimne ďakujeme. 

                                                                                                                  Liga proti rakovine

                                                                                                                  

   

 • DEŇ NARCISOV
 • VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY

  Vážení rodičia a milí žiaci,

  oznamujeme Vám, že v termíne od 14. apríla 2022 (štvrtok) do 19. apríla 2022 (utorok) sa konajú veľkonočné prázdniny.

  V prevádzke v uvedenom termíne nebude ŠJ ani ŠKD.

  Školské vyučovanie sa opäť začne 20. apríla 2022 (streda).

  Prajeme Vám príjemné prežitie sviatkov jari!

 • PÁLENIE MORENY

  Blíži sa Veľká noc, ktorá patrí k najvýznamnejším kresťanským sviatkom.  Aj na našej škole si dievčatá  z DFS Nezábudka pripomenuli jednu z mnohých tradícií – Vynášanie Moreny.  Začalo sa to reláciou v školskom rozhlase – Zvyky a tradície pred Veľkou nocou. Nasledoval sprievod dievčat na školský dvor, kde spálili figúru – Morenu, ktorá predstavovala zimu. Za spevu ju najprv spálili a popol hodili do Štvrtockého potoka. Tradícia hovorí, že spálením Moreny sa vyženú z dediny choroby, urýchli sa odchod zimy a privolá sa jar.

 • DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

  Dňa 31.3.2022 v popoludňajších hodinách sme mali na našej škole ,,DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ ´´pre našich predškolákov. Rodičia s deťmi si mohli pozrieť interiér a exteriér našej školy, oboznámiť sa s aktivitami, ktoré pre žiakov tvoríme, taktiež s našimi úspechmi v súťažiach, do ktorých sa zapájame. Pri obhliadke školy sme si urobili mini zastávku v školskej jedálni, kde bola ochutnávka muffinov, ktoré pre nás pripravili žiaci 6.V triedy s pani učiteľkou. V triede ôsmakov sme mali krátke divadielko. Nemohli sme vynechať ani knižnicu, kde máme vďaka projektu kopec nových kníh. V telocvični sme mali pripravenú športovú aktivitu, kde sa naši predškoláci rozutekali po celej telocvični. Na záver sme si pozreli krásne vystúpenie folklórneho krúžku.

  Ďakujeme všetkých zúčastneným!

 • OZNAM

  ZÁPIS DETÍ DO 1.ROČNÍKA NA ŠKOLSKÝ ROK

  2022/2023

   

  Doklady posielané do školy elektronickou poštou nie je nutné podpisovať. Škola koná zápis priamo  so zákonnými zástupcami, za účelom overenia údajov dieťaťa,  zákonných zástupcov dieťaťa a tiež aj pre tých, ktorí nemajú možnosť prihlásiť svoje dieťa elektronicky.

  Zápis je v dńoch 20. a 21. 4. 2022 v čase od 13,00 do 17,00 hodiny.

  Na prihláške postačuje podpis len jedného zákonného zástupcu, ak sa zákonní zástupcovia dohodli, že prihlášku podpisuje iba jeden zákonný zástupca. Podpísané splnomocnenie  predloží jeden zo zákonných zástupcov pri zápise dieťaťa.

   (príloha – splnomocnenie)

  Rozhodnutie o prijatí sa doručí obom zákonným zástupcom dieťaťa. Ak sa tak dohodnú zákonní zástupcovia, rozhodnutie možno doručiť (prevziať) len jednému z nich. Túto vzájomnú dohodu deklarujú zákonní zástupcovia splnomocnením podľa § 144a ods. 4 školského zákona, ktoré doručia riaditeľke základnej školy 

  (príloha – splnomocnenie).

  Prílohu "SPLNOMOCNENIE" si môžu rodičia vyzdvihnúť priamo v MŠ v Spišskom Štvrtku, kde je priložený aj vzor k jeho vyplneniu.Prinesú ju so sebou  na zápis.

  V prípade otázok sa môžete informovať na tel. čísle  053/4598224  

                                                                                                                                                      Vedenie školy

 • DEŇ UČITEĽOV

  28. marec je jeden z výnimočných dní, kedy sa narodil Ján Amos Komenský – učiteľ národov. V tento deň si všetci pripomíname, aká zodpovedná, náročná a tvorivá je práca každého učiteľa. Nie je to ich zamestnanie, ale povolanie. Pri príležitosti dňa učiteľov si aj zástupcovia ZRPŠ uctili prácu našich učiteľov milým darčekom, ktorý nás všetkých potešil.

  ĎAKUJEME rodičom!

 • ŠKOLSKÉ KOLO SÚŤAŽE HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

  Nadšenci hovoreného slova na našej škole sa v utorok, 5. apríla 2022, stretli v popoludňajších hodinách, aby predniesli svoje texty a predstavili svoj talent.

  Školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín sa po dvoch rokoch odmlky zúčastnilo 16 žiakov 2. stupňa takmer vo vyrovnanom zastúpení poézie i prózy. Prednášajúci dali prostredníctvom svojej interpretácie na chvíľu ožiť svojim textom a všetci sme sa vďaka nim vybrali hneď na niekoľko výletov príbehmi fantázie. Príjemne strávené popoludnie bolo pre mnohých povzbudením a tiež dôkazom toho, že prekonaním strachu zo zlyhania si vedia splniť svoj malý veľký sen.

   

  Svoje by Vám o tom vedeli rozprávať naši výhercovia:

   

  Kategória POÉZIA

  1. miesto - Veronika Pagáčová (6.T)

  2. miesto - Amálka Slaninová (5.A)

  3. miesto - Henrieta Mirgová (6.T)

   

  Kategória PRÓZA

  1. miesto - Iveta Mirgová (7.B)

  2. miesto - Samuel Gibala (6.V)

  3. miesto - Michal Janščák (5.B) a Nikola Jozefčáková (7.A)

   

  Tešíme sa na stretnutie o rok. (ZP, AB a ZK)

 • VEĽKONOČNÉ TVORIVÉ DIELNE

  Veľkonočné tvorivé dielne sa na našej škole uskutočnili 6. apríla 2022, kde si žiaci z 1. stupňa pripravovali  veľkonočné dekorácie z rôznych materiálov. Ozdoby, ktorými si spríjemnia blížiace sa sviatky jari, je možné vidieť vo vestibule školy. Atmosféra pri práci bola  nielen tvorivá, ale aj zábavná.

 • OZNAM

  Základná škola v Spišskom Štvrtku oznamuje všetkým zákonným zástupcom, aby si prišli prevziať poslednú sadu testov  v dňoch 5. a 6. apríla 2022, t. j. utorok a streda, v čase od 7,30 do 17,00 hodiny vo vestibule školy.  Testy sú určené pre všetky deti našej školy.

  ĎAKUJEME

 • RIADITEĽSKÉ VOĽNO PRE ŽIAKOV 5.-8. ROČNÍKA ZŠ

  Podľa § 150 ods. 5) zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov,, udeľujem dňa 6.4.2022 (streda) riaditeľské voľno pre žiakov 5.-8. ročníka z dôvodu organizačného zabezpečenia celoslovenského testovania „TESTOVANIE 9“.

                                                                                                                         Mgr. Romana Bajtošová

                                                                                                                                  riaditeľka školy

 • Lyžiarsky výcvik šk. rok 2021/2022

  V dňoch 16.3.2022 – 20.3.2022 sa žiaci 7.A a 7.B zúčastnili lyžiarskeho výcviku v lyžiarskom stredisku Vernár – Studničky. Celý kurz prebiehal podľa plánu a splnil svoj cieľ. Všetci naši „nelyžiari” sa zodpovedne učili, aby zvládli základné lyžiarske zručnosti a lyžiari sa v nich zdokonalili. Dni strávené na lyžiach priniesli očakávané výsledky, nezabudnuteľné zážitky, nové kamarátstva a upevnenie vzťahov v kolektíve. Bolo nám veľmi dobre vďaka krásnemu počasiu, milému prístupu zamestnancov strediska i výbornej strave v reštaurácii pod svahom. Radi by sme si takýto skvelý lyžiarsky výcvik zopakovali.

   Ďakujem pekne za veľkú snahu našich lyžiarov, ale hlavne ,,nelyžiarov“, ktorí mali veľkú chuť učiť sa a kolegom za ich skvele odvedenú prácu. ☺

 • SVETOVÝ DEŇ VODY

  22. marec 2022  bol  samá voda.... Aj naša škola si pripomenula Svetový deň vody, ktorý bol prvýkrát vyhlásený Valným zhromaždením OSN v roku 1992 v Rio de Janeiro v Brazílii.

  Tohtoročnou témou Svetového dňa vody bola  „Podzemná voda“.   Preto sme pre žiakov našej školy pripravili ochutnávku viacerých druhov vôd. Ponúkli sme rôzne slovenské minerálky, pitnú vodu z vodovodu a vodu zo studne.

  Po príjemnom osviežení si mohol každý prezrieť expozíciu fliaš, ktorá zdobila naše priestory.

  A prečo máme piť čistú vodu?

  ·  75% mozgu tvorí voda

  ·  Reguluje telesnú teplotu

  ·  Pomáha premeniť jedlo na energiu

  ·  83% krvi, 75% svalstva, 22% kostí je voda

  ·  Odstraňuje jedovaté látky

  ·  Tlmí bolesť hlavy

  ·  Pomáha prenikaniu výživových látok a kyslíka do buniek

  ·  Znižuje riziko rakoviny

  ·  Omladzuje

  ·  Zlepšuje vytrvalosť počas tréningu

  ·  Znižuje únavu

  ·  Zlepšuje náladu

 • DEŇ VODY V ŠKD

  Kvapká kvapka, len sa leje,

  kvapôčka sa na nás smeje.

  Poštekli nás na líčka,

  naša vzácna vodička.

  Aj keď padá z neba,

  chrániť nám ju treba.

   

  ...v utorok, 22. marca 2022 sme si pri príležitosti Svetového dňa vody vo všetkých oddeleniach nášho školského klubu pripomenuli nielen význam a ochranu tejto pre život nevyhnutnej kvapaliny, ale zrealizovali aj mnoho zaujímavých aktivít.

  V prvom oddelení ŠKD sa deti prostredníctvom príbehu o putovaní malej kvapky dozvedeli ako funguje kolobeh vody. Okrem toho sa naučili skladať poháre z papiera, ktorých funkčnosť hneď vyskúšali.

  „Kúzelné“ pokusy s vodou, pri ktorých sa v triede na chvíľu objavila dúha, či prípravu pozoruhodnej lávovej lampy si mali možnosť prakticky vyskúšať deti z druhého oddelenia.

  Najstaršie deti z tretieho oddelenia sa z pútavého rozprávania svojej pani vychovávateľky dozvedeli o vode mnoho zaujímavosti. Napríklad, vedeli ste, že človek prežije bez jedla viac ako mesiac, ale bez vody len 3 – 4 dni?

 • TESTOVANIE DEVIATAKOV

  TESTOVANIE DEVIATAKOV T9

  • Testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl (T9-2022) sa v školskom roku 2021/2022
  •  uskutoční 6. apríla 2022 (streda) v riadnom termíne a 21. apríla 2022 (streda) v náhradnom termíne na všetkých základných školách Slovenskej republiky z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra.
  •  Na testovaní sa zúčastnia žiaci 9. ročníka ZŠ, vrátane žiakov so ŠVVP, okrem žiakov vzdelávaných podľa vzdelávacích programov pre žiakov s mentálnym postihnutím
  • Za prípravu a metodické riadenie priebehu testovania zodpovedá Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (ďalej len "NÚCEM"). Za organizačné zabezpečenie testovania zodpovedá riaditeľ školy. Kontrolu objektivity testovania vykonajú zamestnanci Štátnej školskej inšpekcie (ďalej len "ŠŠI") a odborov školstva okresných úradov v sídle kraja (ďalej len "OŠ OÚ"). S cieľom zvýšiť objektivitu priebehu testovania riaditelia základných škôl na základe poverenia OŠ OÚ poveria úlohou externého dozoru pedagogických zamestnancov iných základných škôl, ktorí nemajú aprobáciu na testované predmety.
  • Základné informácie: 
  • VZOR! Odpoveďový hárok k testu zo SJL
  • VZOR! Kľúč správnych odpovedí k vzorovému inovovanému testu T9 zo SJL
  • VZOR! inovovaného testu T9 zo SJL
  • VZOR! Odpoveďový hárok k testu z MAT
  • VZOR! Kľúč správnych odpovedí k vzorovému inovovanému testu T9 z MAT
  • VZOR!  inovovaného testu T9 z MAT
 • OZNAM!!!

  Milí rodičia, vyhlásenie o bezpríznakovosti už nie je potrebné posielať každý týždeň. Prosíme Vás, posielajte dané vyhlásenie po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich dní (vrátane víkendov a sviatkov).

  ĎAKUJEME!!!

 • KARNEVAL V ŠKD

  Ako každý rok, aj tento sme sa tešili na fašiangový karneval. V utorok, 1. marca 2022, zavítala do našich oddelení veselá nálada. Deti prišli prezlečené do množstva nádherných kostýmov rozprávkových bytostí, príšer, či zvieratiek.  V každom oddelení v ŠKD si deti užívali popoludnie predstavovaním masiek, súťažami, tancom . Pani kuchárky nám upiekli šišky a v treťom oddelení si okrem toho deti pochutnali aj na chutných mafinkách, ktorými nás prekvapila  mamička našej žiačky. Boli vynikajúce.

 • POSLEDNÉ FAŠIANGY

  Dňa 1. marca 2022 sa celou školou niesla fašiangová nálada, ktorá začala  rozhlasovou reláciou :  ZVYKY  A  TRADÍCIE   v podaní dievčat z DFS Nezábudka.

  Fašiangy začínajú v polovičke zimy, po Novom roku – 6. Januára, na Deň troch kráľov. Končia sa 40 dní pred Veľkou nocou, lebo práve toľko trvá Veľký pôst.  Potom sa vraj zima končí a začína jar. Na Fašiangy sa veselí i hoduje na domácich hostinách, keď sa stretáva rodina s rodinou, známi so známymi. A hlavnou maškrtou sú papmušky, šišky. Ale poriadajú sa aj karnevaly. Všetci sa tešia, starí i mladí, chlapci i dievčatá sa prezliekajú za masky – maškary a veselo tancujú. Robia si zo seba žarty, všetko je dovolené, ba odpúšťajú sa i také bláznovstvá a fígle, aké by možno inokedy skončili hádkou či výpraskom. Ale na fašiangy sa každý chce zabávať a hodovať, urobiť si v brušku zásoby, lebo všetci vedia, že keď svitne krivá, popolcová alebo škaredá streda a pochová sa basa – pokropia ju pivom a odložia, začne sa Veľký pôst. Hodovaniu, zábave a tancu je koniec.

 • ČAROVNÝ SVET ROZPRÁVOK

  Kde bolo, tam bolo, u piatakov sa nám zadarilo rozprávkovo.

  Na hodinách slovenčiny zašli do známej im krajiny.

  Do príbehov z detských čias.

  Tam, kde pozná to každý z nás.

   

  (5.B /8.3.2022, 5.A / 10.3.2022)

   

  Veru, žiaci oboch piatych tried preukázali skvelú znalosť zlatého fondu slovenských i svetových rozprávok. Starých, klasických, ľudových, ale aj tých aktuálnych, moderných.

  Prostredníctvom krátkych aktivít si v skupinách zmerali sily v prehľade hlavných hrdinov. Jednotlivým úryvkom textu z rozprávok priradili ich názvy a na záver sa popasovali s rekonštrukciou ilustrácie z rozprávky O Jankovi a Marienke rozstrihanej na spôsob puzzle takmer na tisíc kúskov. Pre naše pracovité tímy to bola správna výzva, ktorá nenechala žiadneho člena nečinného. A ak by ste sa v tej chvíli opýtali čarovného zrkadielka, kto je na svete najkrajší, určite by vám zobrazilo tváre vašich detí. Radosť a zápal, s akými pracovali, im tváričky nevídane rozjasnili. Ponúkame pár pohľadov na čarovnú atmosféru stretnutia.

strana: